Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?

Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hemen hemen her alanda yüzlerce farklı ürünün meydana gelmesi ve meydana gelen yeni ürünlerin istediğimiz bütün durumları karşılayabilmesi günlük yaşantımızı kolay hale getirebiliyor. Akıllı kalem piyasasına ismini yazdırmış olan EchoSmartpen son zamanların en büyük ticari yatırımları arasında yerini alıyor. Firması tarafından yapılmış olan $100 milyon dolar yatırımından sonra dünya genelinde dahice bir teknoloji ürünü olduğu kanısı söylenmektedir. Kağıt kalem kullanımını daha da kolay hale getirmeyi başarabilen Livescribe firması bu alanda yapmış olduğu bütün teknolojik yatırımlarını bir üst seviyeye taşımak için daha farklı atılımlar yaptığını da belirtmiştir. Peki yazım işlerimizi kolaylaştırmak için üretilmekte olan bu kalem hangi alanlarda bizlere kolaylık sağlamaktadır? Gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte gözlem altına alarak derleyelim.

Ses Kaydı ve Kayıt İşlemlerini Yapabiliyor

Dahili hafızasıyla birlikte karşımıza çıkan EchoSmartpenkayıt işlemlerini yapabiliyor ve ortamda bulunan ses kayıtlarını anında belleğe kayıt edebiliyor. Aynı zamanda daha önce kayıt etmiş olduğunuz sesleri istediğiniz alanlarda tıkla dinle özelliği sayesinde kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz. Masaüstü yazılımıyla birlikte daha iyi kullanılabilmesi için ek uygulamaların yapılmasıyla birlikte telefon devleri olan Samsung ve iPhone modelleri için de bu durum söz konusudur. Kalem ve telefon arasında bulunmakta olan veri akışlarını etkin hale getirmek için firmalar tarafından geliştirilmekte olan uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Bu sayede dinlemiş olduğunuz dersleri akıcı şekilde aklınızda kalması için evlerinize gittiğiniz zamanda kayıt altına alabiliyorsunuz. Kayıt altına almış olduğunuz sesleri internet ortamında paylaşabilme özelliğini de barındırırken kayıtların dosya transferi sayesinde farklı ortam cihazına aktarmasına olanaklar sağlıyor.

Paylaşım Özelliği

Uygulamanın en güzel yanı da yukarda da sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi istenilen dosyaların Google Docs ortamında, facebook veya Evernote ile sesli paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Dilerseniz daha farklı uygulamalar da kullanarak kalem içerisinde yer alan dosyalarınızı PDF olarak istemiş olduğunuz kişiye gönderebiliyorsunuz. Özellikler kalemin üretilme amacındaki temel etken nokta üniversite öğrencilerin katılmış oldukları dersleri akıllarında daha akıcı şekilde kayıt ettirmeleri için kullanabilecekleri özelliklerin bulunmasıdır. Derslerinde geri kalmamak veya akıllarında soruların kalıcı olarak kalmasını isteyen kullanıcılar fotokopiler çekerek bu durumu ölümsüzleştirebiliyor. Fakat sizlere tanıtmış olduğumuz akıllı kalem piyasasıyla birlikte artık istemiş olduğunuz derslerin ses kayıtlarını daha kolay şekilde elde edebileceksiniz. Ürünün piyasa değeri 399 TL’dir.

Phree Diğer Akıllı Kalem Teknolojisi

Akıllı kalem teknolojisinde onlarca farklı firma yer almaktadır. Bunlardan en iyileri arasında yerini alan kalem firmasını yukardaki yazımızda detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Şimdi de pahalı seçenekleriyle gözlerimizi kamaştıran ve yaptığı özellikleriyle unutulmaz anlar yaşatan Phree kalemini tanıtacağız. Phree kalemi kısaca telefonlarla eşleştirilebiliyor, ortam cihazları arasında paylaşımların yapılmasına olanak sağlıyor. Hatta cep telefonlarınıza gelen mesajlarınızı kalem ile yazı yazarak cevap verebilme özelliği bulunuyor. Bilgisayar ortamında bağlantı sağladığınız zamanda Mause görevini yerine getirme işlevini de aktif hale getirebilirsiniz. Piyasa değeri şuan için 168 Dolar olarak belirlenmiştir.

Önceki 4,5 G'den Sonra 5G Mi Geliyor?
Sonraki Amazon Echo İle Siri Deneyimini Yaşayın

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat Nedir? Snapchat bir Android ve iOS uygulamasıdır. Kurucu ortak Evan Spiegel tarafından yönetilmektedir. Uygulamanın temel kavramlarından biri, uygulama içinde gönderdiğiniz tüm resim, video veya mesajların yalnızca kısa bir süreliğine

Teknoloji

Kripto Para Piyasasının En Değerli Coinleri

Kripto paralar son zamanların en büyük yükselişini yaşayarak binlerce farklı yatırımcının kendileri üzerinde hisse oranlarında yatırımlar yapmayı başarabilmiş durumdadır. Kripto paraların babası olarak bilinmekte olan Bitcoin tek bir dalgalanmayla birlikte

Teknoloji

Google Akıllı Şehri, Alphabet İnşa Edecek

Google, Sidewalklabs ve Alphabet INC ortaklarıyla yapmış olduğu görüşmeler neticesinde akıllı şehri yapmayı planlıyor. The Wall Street Journal’ın yapmış oldukları haberlere göre Google firması yakın zamanda imza atacağı projelerde insan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak