Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?

Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hemen hemen her alanda yüzlerce farklı ürünün meydana gelmesi ve meydana gelen yeni ürünlerin istediğimiz bütün durumları karşılayabilmesi günlük yaşantımızı kolay hale getirebiliyor. Akıllı kalem piyasasına ismini yazdırmış olan EchoSmartpen son zamanların en büyük ticari yatırımları arasında yerini alıyor. Firması tarafından yapılmış olan $100 milyon dolar yatırımından sonra dünya genelinde dahice bir teknoloji ürünü olduğu kanısı söylenmektedir. Kağıt kalem kullanımını daha da kolay hale getirmeyi başarabilen Livescribe firması bu alanda yapmış olduğu bütün teknolojik yatırımlarını bir üst seviyeye taşımak için daha farklı atılımlar yaptığını da belirtmiştir. Peki yazım işlerimizi kolaylaştırmak için üretilmekte olan bu kalem hangi alanlarda bizlere kolaylık sağlamaktadır? Gelin bu soruların cevaplarını hep birlikte gözlem altına alarak derleyelim.

Ses Kaydı ve Kayıt İşlemlerini Yapabiliyor

Dahili hafızasıyla birlikte karşımıza çıkan EchoSmartpenkayıt işlemlerini yapabiliyor ve ortamda bulunan ses kayıtlarını anında belleğe kayıt edebiliyor. Aynı zamanda daha önce kayıt etmiş olduğunuz sesleri istediğiniz alanlarda tıkla dinle özelliği sayesinde kolaylıkla erişim sağlayabiliyorsunuz. Masaüstü yazılımıyla birlikte daha iyi kullanılabilmesi için ek uygulamaların yapılmasıyla birlikte telefon devleri olan Samsung ve iPhone modelleri için de bu durum söz konusudur. Kalem ve telefon arasında bulunmakta olan veri akışlarını etkin hale getirmek için firmalar tarafından geliştirilmekte olan uygulamaları kullanabiliyorsunuz. Bu sayede dinlemiş olduğunuz dersleri akıcı şekilde aklınızda kalması için evlerinize gittiğiniz zamanda kayıt altına alabiliyorsunuz. Kayıt altına almış olduğunuz sesleri internet ortamında paylaşabilme özelliğini de barındırırken kayıtların dosya transferi sayesinde farklı ortam cihazına aktarmasına olanaklar sağlıyor.

Paylaşım Özelliği

Uygulamanın en güzel yanı da yukarda da sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi istenilen dosyaların Google Docs ortamında, facebook veya Evernote ile sesli paylaşımlar yapabiliyorsunuz. Dilerseniz daha farklı uygulamalar da kullanarak kalem içerisinde yer alan dosyalarınızı PDF olarak istemiş olduğunuz kişiye gönderebiliyorsunuz. Özellikler kalemin üretilme amacındaki temel etken nokta üniversite öğrencilerin katılmış oldukları dersleri akıllarında daha akıcı şekilde kayıt ettirmeleri için kullanabilecekleri özelliklerin bulunmasıdır. Derslerinde geri kalmamak veya akıllarında soruların kalıcı olarak kalmasını isteyen kullanıcılar fotokopiler çekerek bu durumu ölümsüzleştirebiliyor. Fakat sizlere tanıtmış olduğumuz akıllı kalem piyasasıyla birlikte artık istemiş olduğunuz derslerin ses kayıtlarını daha kolay şekilde elde edebileceksiniz. Ürünün piyasa değeri 399 TL’dir.

Phree Diğer Akıllı Kalem Teknolojisi

Akıllı kalem teknolojisinde onlarca farklı firma yer almaktadır. Bunlardan en iyileri arasında yerini alan kalem firmasını yukardaki yazımızda detaylı olarak anlatmaya çalıştık. Şimdi de pahalı seçenekleriyle gözlerimizi kamaştıran ve yaptığı özellikleriyle unutulmaz anlar yaşatan Phree kalemini tanıtacağız. Phree kalemi kısaca telefonlarla eşleştirilebiliyor, ortam cihazları arasında paylaşımların yapılmasına olanak sağlıyor. Hatta cep telefonlarınıza gelen mesajlarınızı kalem ile yazı yazarak cevap verebilme özelliği bulunuyor. Bilgisayar ortamında bağlantı sağladığınız zamanda Mause görevini yerine getirme işlevini de aktif hale getirebilirsiniz. Piyasa değeri şuan için 168 Dolar olarak belirlenmiştir.

Önceki 4,5 G'den Sonra 5G Mi Geliyor?
Sonraki Amazon Echo İle Siri Deneyimini Yaşayın

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Güneş Gözlüğünde Devrim: Fotoğraf ve Video Çekebilen Spectacles Satışa Sunuldu!

Numarasız ya da numaralı olarak sipariş edilebilen video ve fotoğraf çekme özellikli güneş gözlüğü Spectacles, Snapchat tarafından satışa sunuldu. Havalı renkleriyle ilgi çeken gözlük, dışarıdan normal bir güneş gözlüğünüzü andırsa

Teknoloji

Android P Ne Sunuyor?

Teknoloji kullanıcıları için en büyük sıkıntılardan biri kullanıcı bilgilerinin sızma korkusudur. Bu nedenle insanlar artık gelişmelere şüphe içerisinde bakmakta. Google tam da bu şüpheleri gidereceğini düşündüğü bir ürünü piyasaya tanıttı.

Teknoloji

Uber Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

ABD merkezli olan UBER ülkemizde faaliyet göstermesiyle birlikte isminden sıkça bahsettirdi Uygulama teknoloji çağına meyvelerinden biri olarak  kullanıcıların bulundukları yerden gitmeyi istedikleri yere onları ulaştıran bir ulaşım sistemidir. Uygulamayı cihazınıza

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak