Amazon Echo İle Siri Deneyimini Yaşayın

Amazon Echo İle Siri Deneyimini Yaşayın

Amazon, firması insanlara kurmuş olduğu e-ticaret internet sitesiyle tanınmış hale geldi. Büyük başarıları elde etmekte olan amazon firması ürünlere de aynı şekilde başarısını taşıyarak ilk e-kitap okuyucu teknolojisini tanıtmış oldu. Yapmış olduğu başarıları internet ortamında ve insanların işlevlerini kolaylaştıracak çözümler yapması üzerine çalışmalar sürdürmekte olan Amazon oluşturmuş olduğu hoparlör sayesinde ilk akıllı hoparlörü üretmiş bulunuyor. Hoparlör sayesinde istemiş olduğunuz müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda sesli komutlarınıza da yanıt verme özelliği sayesinde Siriuygulamasını andırmaktadır. Siri uygulamasında bildiğimiz gibi istemiş olduğumuz bütün sesli komutlarımıza yapay zekası sayesinde cevaplar üretebiliyor. Aynı şekilde Amazon firmasının üretmiş olduğu akıllı hoparlör sayesinde bu özellikleri barındırabilecek konumu yaşatabiliyor.

Evdeki Herkese Hitap Edebiliyor

Sisteme tanıtmış olduğunuz kişilerin uygulama tarafından hitap edilmesi olanağı gerçekleştirilmiş bulunmaktadır. Yani kendi isminiz veya tanıtmış olduğunuz herhangi bir hitap cümlesiyle sizlerle sohbet edebiliyor. Ürün anlık olarak bilgi, müzik, haberler, hava durumu gibi onlarca farklı özelliği elde etmeniz mümkün olabiliyor. Tamamen herhangi bir el müdahalesinde bulunması gerekmeden bulunmuş olduğu ortamda sizlerin komut yanıtınızı hazır şekilde beklemektedir. Yapmış olduğunuz konuşmalar hoparlör tarafından komut alınarak sizlere müzik açabiliyor veya dilediğiniz farklı özelliklere sahip işlevlerinizi yerine getirebilmektedir. Amazon firmasının bulut sürücüsüne bağlı olmasıyla birlikte bulunmuş olduğu ortamın ses kayıtlarını elde etme özelliğinde taşıması konusu gündeme gelmiş bulunuyor. Fakat gizlilik sözleşmeleri adı altında böyle durumların söz konusu olması tamamen firmanın belirlemiş olduğu duruma bağlı olarak değişkenlik gösterebiliyor. Eğer böyle bir durum söz konusu olsa dahilkullanım sözleşmesinde kullanıcıların bilgilerine yansıyabilecektir.

Amazon Echo’yu Yönetin

Evinizin herhangi bir köşesine yerleştirmiş olduğunuz Amazon Echo kolay kurulum, hızlı kablosuz bağlantı özelliği ve Bluetooth desteğiyle birlikte evlerde konum almayı hedeflemektedir. Ürün detaylarına baktığımız zamanda sunmuş olduğu özellikler gerçekten de çok iyi bir teknolojiye sahip olduğunu bizlere gösterebiliyor. Üstelik uygulamanın android veya iphone gibi akıllı cihazlardan da yönetilebildiği için oldukça modern yazılıma sahip olduğu açıkça ortadadır. Akıllı telefonlarınız üzerinde müziklerinizi, alarmlarınızı ve pek çok farklı şeyi değiştirebilme ya da kurma şansını elde edebiliyorsunuz.

Ürünün Genel Detaylandırılması

Ürün Amazon firması tarafından geliştirildiği için içerisinde bulundurmuş olduğu özellikler son derecede taktir edilecek duruma şayandır.  Uygulamada bulunan yapay zeka sayesinde konuşmalar yapmanız elinizde bulunan herhangi bir şeyi yere indirmeniz ya da ekrana dokunmanız gerekmeden sesinizle işlevler sağlayabiliyorsunuz. Bu durumun aktif olarak çalışması durumunda fiyat konusunda da uygun seçenekler sunmaktadır. ürüne sahip olmak isteyen kullanıcılar internet üzerinden Amazon Prime üyelikleri olan kişiler 99$’lık bir fiyata sahip olabiliyorken, Amazon Echo’nun ön siparişlerinde 199$’lık bir bedel karşılığında yapıldığını da belirtmek isteriz. Gerçekten de kaliteli bir ortam cihazına sahip olmak isteyen kullanıcılar uygun fiyata sunulan ürünü satın almaları gerektiği tavsiyesinde bulunuyoruz.

Önceki Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?
Sonraki Battlefield V Yüksek Grafik İçerikleriyle Karşımıza Çıkıyor

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Akıllı Kalemler Hangi Alanda Kolaylıklar Sağlıyor?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hemen hemen her alanda yüzlerce farklı ürünün meydana gelmesi ve meydana gelen yeni ürünlerin istediğimiz bütün durumları karşılayabilmesi günlük yaşantımızı kolay hale getirebiliyor. Akıllı kalem piyasasına ismini

İnternet

4,5 G’den Sonra 5G Mi Geliyor?

İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasında yerini alırken, her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte yeni farklı özelliklere sahip olan internet alt yapılarıyla karşı karşıya geliyoruz. İnsanların oluşturmuş oldukları internet deneyimlerin giderek

Teknoloji

Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır?

Snapchat Nedir? Snapchat bir Android ve iOS uygulamasıdır. Kurucu ortak Evan Spiegel tarafından yönetilmektedir. Uygulamanın temel kavramlarından biri, uygulama içinde gönderdiğiniz tüm resim, video veya mesajların yalnızca kısa bir süreliğine

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak