En Eğlenceli 5 Bulmaca Uygulaması

En Eğlenceli 5 Bulmaca Uygulaması

Boş vakitlerde zaman geçirmek amacıyla en sık tercih edilen uygulamalardan birisi de eğlenceli bulmacalardır. Hem zihninizi boşaltmanıza hem de konsantrasyon yeteneğinizi geliştirmeye yardımcı olan bulmaca uygulamaları büyük ya da küçük herkesin severek oynadığı oyunlardır. Ayrıca İngilizce kelime oyunlarını içeren bulmacaları çözerek hem eğlenebilir hem de yeni yabancı kelimeler öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere can sıkıntınızı gidermeye yardımcı olacak en eğlenceli 5 bulmaca uygulamasından bahsedeceğiz.

1010!

Eğer siz de klasik Tetris oyununun en büyük fanlarından biriyseniz 1010 adlı uygulama tam da aradığınız oyundur diyebiliriz. Bu uygulama büyük ölçüde Tetris’e benziyor olsa da bunda herhangi bir süre kısıtlaması karşınıza çıkmaz. 1010 bulmaca oyununu oynarken her bölümde zemine yerleştirmeniz gereken 3 farklı şekil alınmaktadır. Karelerden oluşan bu şekilleri boş alanlara koymanız gerekmektedir. Eğer herhangi bir satır ya da sütunu karelerle dolu bir hale getirirseniz o bölüm silinmektedir ve size puan kazandırmaktadır. Bunun dışında panoda şekil yerleştirmek için boş alan kalmazsa bu durumda oyun kaybedilmektedir.

Petek Bulmaca

Yıllardır oynanan bir kelime bulma oyunu olan petek bulmacada istenen kelimeleri bularak tahtayı temizlemeniz gerekmektedir. Bulmaca içerisinde tarih, spor, müzik, insanlar, yemek ve güncel bilgi gibi çeşitli kategorilere ayrılmış kelime grupları bulunmaktadır. Kelimeler altıgen kutuların petek şeklinde dizilmesiyle oluşturulmuştur ve kelimenin ilk harfi koyu renkle belirtilmektedir. Kelimeyi bulduğunuz zaman puan kazanabilmek için harfleri takip ederek parmağınızı ekranda sürüklemeniz gerekmektedir. Kolay, orta ve zor şeklinde 3 farklı zorluk seviyesi bulunan maymun anahtarı oyununda kolay seviye bulmanız gereken sözcükleri ipucu olarak göstermektedir. Orta seviye kelimenin ilk harfini ve kaç harften oluştuğunu belirtmektedir. Zor seviye ise sadece kelimelerin kaç harften oluştuğunu söylemektedir.

Sudoku

Sudoku sayılarla uğraşmaktan hoşlanan insanların tercih ettiği bulmaca uygulamalarından birisidir. Sudoku oyununda dokuz adet kare vardır ve her kare de kendi içinde dokuz adet kareye bölünmüştür.

Rakamlardan zevk alan insanları, sudoku oyunu oynamak mutlu edecektir ki artık telefonunuzda! Bu ilginç oyunu nerede olursanız olun oynayabileceğiniz anlamına gelir. Ekranda yer alan her sütun ve satır 1’den 9’a kadar birbirini tekrar etmeyen rakamlarla doldurulur. Aynı şekilde her küçük karede kendi içinde tekrar olmadan 1’den 9’a kadar rakamlarla doldurulmalıdır. Oyunu ilk açtığınızda ekranın farklı bölümlerinde birkaç tane rakam size ipucu olarak verilmektedir. Geri kalan sayıları ise sizin doldurmanız istenmektedir. Eğer bu oyunu daha önce hiç oynamadıysanız ilk olarak en basit seviyeden başlayarak tecrübenizi arttırabilirsiniz.

Tangram

Tangram oyunu farklı tasarıma sahip sembollerin birleştirilerek kuş, kedi ya da ev gibi çeşitli şekillere dönüştürülmesine dayalı bir oyundur. Uygulamada size gösterilen şekli belirtilen süre içerisinde elinizdeki sembolleri kullanarak yapmanız istenmektedir.

Zeka Küpü

Hepimizin bildiği klasik bir bulmaca oyunu olan zeka küpü her yüzü 9 adet kareden oluşan 6 adet yüze sahiptir. Bu yüzlerin her biri farklı renktedir ve oyunu kazanabilmeniz için karışık halde bulunan küçük kareleri aynı renk grubunda toplamanız gerekmektedir. Zorluk derecesi ayarlanabilen bu oyunu süreli ya da süresiz şekilde oynayabilme imkanına sahipsiniz.

 

 

 

Önceki 9 Kameralı Akıllı Telefon Geliyor!
Sonraki G-Suite Drive Haritasında Son Gelişmeler

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Android

Mütevazi Fiyatı ile Rakipsiz Olması Beklenen Android Go’lu Alcatel 1 Sızdırıldı!

Alcatel‘in yeni akıllı telefonu Alcatel 1, teknoloji sitesi Helpix tarafından sızdırıldı. Cihaza dair teknik özellikleri ortaya koyan Helpix, Alcatel 1‘in şaşırtıcı fiyatına dair bilgileri de paylaştı. Oldukça mütevazi özelliklerle gelecek

Android

Galaxy S9 Hangi Yenilikleri Getirdi

Samsung amiral gemisinde yapmış olduğu yeniliklerden sonra aileye bir yeni birey katarak milyonlarca kişinin beklentilerini karşılayacak bir telefon modelini üretmeyi başarabildi. Çıkış tarihlerinden bugüne kadar yapılan Samsung telefonlar Android işletim

Mobil

Artık Arabalar da Akıllı!

Turkcell Kopilot ile Arabanızın ve Sevdiklerinizin Güvenliğini Sağlayın! Varsayalım insan soyu kaldırılıp her şeyin kendiliğinden gelişip olgunlaştığı, sütlerin balların yerden kaynadığı, yiyeceklerin dallarından koparılmayı beklediği, herkesin gönlünden geçirdiğini hiç vakit

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak