Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek

Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek

Gençler arasında büyük bir yayılma eğilimi gösteren sosyal medya platformlarından Instagram, hikâye özelliğinin alarm düğmesini kapatmaya karar verdi. Böylece artık hikâyeler, ekran görüntüsü alındığında herhangi bir uyarı ile kullanıcıları uyarmayacak.

Instagram’a yeni eklenen bu özellik, hikâyeler kısmında paylaşılan özel bilgilerin gizlice çalınmasını önlemek için geliştirilmişti. Ancak görünen o ki özellik çok fazla beğeni toplayamadı. Şirket de bu nedenle artık hikâyelerin herhangi bir uyarı vermeyeceğini bildirdi. Böylece Şubat ayında sosyal medya uygulamasına eklenen özellik, henüz tam olarak kullanıma geçmeden kaldırılmış olacak. Test amaçlı olarak belirli bir kullanıcı kitlesinin denediği özellik, hikâye paylaşanlar tarafından da ekran görüntüsü alanlar tarafından da beğenilmedi.

Ünlü İsimlerin Rahatsız Olacağı İzlenimi Meydana Geldi

Ekran görüntüsünün alındığını bildiren özellik, çalıntı yapmak isteyen kişinin tam adını asıl hikâye sahibine bildirmekteydi. Bu da kimsede olumlu bir izlenim bırakmadı. İnternetin parodi ve yeniden yayınlama paylaşımlar ile tanımlanmış olduğu düşünüldüğünde, özellikle ünlü kişilerin rahatsız olması kaçınılmaz olacaktı. Ayrıca sosyal medyada beğendiği bir fotoğrafı saklamak isteyen kişilerin aldığı ekran görüntüsünü, bir casus edasıyla fotoğraf sahibine bildirmesi de özellik için olumsuz bir kanı oluşturdu.

Firmanın özelliği kapatmasıyla beraber artık kimse Instagram içinde alınan ekran görüntüsünün farkına varmayacak. Özelliğin herkes tarafından kullanılmamış olması, yalnızca ünlüler için böyle bir engellemeye gidildiği söylentilerini beraberinde getirmiş oldu.

Önceki 2018’in En Çok Satılan Telefon Modelleri ve Özellikleri
Sonraki Intel 28 Çekirdekli İşlemci İçin Çalışmalara Başladı

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 65 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

G-Suite Drive Haritasında Son Gelişmeler

Teknoloji hizmetleri arasında en aktif ve verimliliği kat safhaya ulaşmış marka ürün temsilci kimliğini taşıyan, Google, Gmail hizmetlerinde kişiye birden fazla seçenek sunarak iş platformunda çalışma esnekliği kazandırıyor. G-Suite drive

İnternet

Hayatımıza Hoşgeldin 5G!

Mart 2016 ile Türkiye’de kullanıma başlanan 4.5G de artık rafa kalkıyor. ABD’nin ünlü operatör firmaları bu 5G konusunda kullanıcı bazlı test yayınları yapmaya hazır olduklarını duyurdu. İşin bundan sonra sadece

İnternet

Google Hakkınızda Ne Biliyor?

Google ve diğer Google servislerinin sizin hakkınızda herşeyi kaydettiğini biliyormuydunuz? Evet yanlış duymadınız, Google’da yapmış olduğunuz günlük aramalardan tutun, Youtube aramalarınıza ve reklam tercihlerinize kadar tüm davranışsal bilgileriniz Google tarafından

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak