Intel 28 Çekirdekli İşlemci İçin Çalışmalara Başladı

Intel 28 Çekirdekli İşlemci İçin Çalışmalara Başladı

AMD’nin toplamda 32 çekirdekli işlemcisinden sonra Intel’den de büyük bir hamle geldi ve tam 28 çekirdekli işlemci için çalışmalara başlamış durumda.

İşlemci dünyası farklı bir aşama kazandı! Intel’in en devasa rakibi AMD’nin tamamı 32 çekirdekli işlemcisini duyurmuştu.

Intel durur mu, tabikide durmaz ve oda 28 çekirdekli işlemcisini duyurmak için kolları sıvamış halde.

Donanım dünyasında 6 çekirdek, 16 çekirdek, 18 çekirdek derken sıra 28 çekirdeğe geldi.

Computex 2018 fuarı bütün süratiyle sürüyor ve çoğu ürün lanse edildi. Intel ve AMD‘de yeniden döktürmeye sürüyor. Intel, 14nm sürecindeki yeni prosedürcü serilerinin yanında 28 çekirdekli masaüstü işlemcisinin de müjdesini verdi. Yeni çıkacak olan toplamda 28 çekirdeğe sahip olacak olan prosedürcü Intel’in Skylake mimarisine de sahip olacak.

28 Çekirdeğe Sahip İşlemci Yolda!

İşlemcinin zar kısmı tahminen 700 milimetre kare. Yeni işlemcinin adıysa Skylake XCC olacağı net gözler ile bakılmakta. 28 çekirdek ve 56 izlek ünitesi barındırıyor. 2.7GHz zemin hızında gayret gösteren prosedürcü 5GHz düzeyine sürat aşırtılabiliyor. Cinebench üstünde ise 7334 gibi etkin bir skora imza atıyor. Skylake XCC sebep bir işlevlik sergileyeceği daha belirsiz. Intel yeni canavarı ile ilgili ayrıntı vermedi fakat sene sonlarında pazara çıkacağını açıkladı.

Daha bitmedi, Intel’den 14nm sürecinde iki yeni seri şuan bizi bekliyor. Whiskey Lake serisi Coffee Lake ve Kaby Lake U serisi işlemcileri esas alıyor. 15W enerji tüketim civarında şuan için iyi bir performans sunacak. Amber Lake serisi ise Core Y serisine dahil olacak en iyi verimliliği vericek.

 

Önceki Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek
Sonraki Telefonda Silinen Resimleri Kurtarma

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Donanım

Tasarımcılar İçin Bilgisayar Seçimi

Eğer tasarımcı iseniz veya herhangi bir tasarım bölümünde okuyorsanız güçlü bir bilgisayara ihtiyacınız olacaktır. Seçim yaparken işlemci ,marka ,ağırlık ,boyut, ekran ve fiyat gibi değerlere dikkat etmelisiniz. Tasarım Bilgisayarı İçin

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak