Instagram’da Hikayeler Özelliğinden Yeni Haber Var

Instagram’da Hikayeler Özelliğinden Yeni Haber Var

Instagram, her geçen gün kullancılarının ihtiyaçlarını karşılama adına yeniliklerle karşımıza çıkmakta. Bunlardan biri daha Instagram Hikayeler bölümüne eklenmiş durumda. Bu özellik sayesinde başkalarının gönderilerini kendi hikayenize kolaylıkla yapıştırabileceksiniz. Örneğin Instagram feed’inizde gezinti yaparken çok sevimli bir hayvan resmi gördünüz veya enfes derecede bir yemek ile karşılaştınız. Bunları birkaç dokunuşla kendi hikayenize ekleyebilmeniz artık mümkün.

Instagram’ın resmi olarak yaptığı açıklamaya göre, başkaları tarafından yapılan gönderileri arkadaşlarınızla paylaşırken, kendi metinlerinizi ekleyebileceğiniz bir etikete dönüştürebileceksiniz. Bu yeni özelliği kullanmak için önce bir ileti gönderiyor gibi kağıt uçak simgesine dokunmak gerekiyor. Bundan sonra en üstte yer alan hikaye oluştur seçeneğine dokunarak, başkalarının gönderilerini hikayenize ekleyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki herkese açık bir gönderiyi paylaşabilirsiniz. Ayrıca paylaşılan yayınlar, orijinal kullanıcının adını içerecek şekilde paylaşılabilmektedir.

Sizin orijinal gönderilerinizin başkası tarafından kullanılmasını istemezseniz ayarlar bölümünden özelliği kapatmayı deneyebilirisiniz. Şu an için güncel Android uygulaması sürümünde bulunduğu, İOS sürümünün de birkaç gün içinde yayınlanacağı da Instagram tarafından yapılan açıklamada yer aldı.

Önceki Xiaomi Redmi 6 Pro'nun Tasarım Detayları ve Özellikleri Belli Oldu
Sonraki Felsefe Oyunu Limbo

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

İnternet

Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek

Gençler arasında büyük bir yayılma eğilimi gösteren sosyal medya platformlarından Instagram, hikâye özelliğinin alarm düğmesini kapatmaya karar verdi. Böylece artık hikâyeler, ekran görüntüsü alındığında herhangi bir uyarı ile kullanıcıları uyarmayacak.

İnternet

4,5 G’den Sonra 5G Mi Geliyor?

İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasında yerini alırken, her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte yeni farklı özelliklere sahip olan internet alt yapılarıyla karşı karşıya geliyoruz. İnsanların oluşturmuş oldukları internet deneyimlerin giderek

İnternet

Hayatımıza Hoşgeldin 5G!

Mart 2016 ile Türkiye’de kullanıma başlanan 4.5G de artık rafa kalkıyor. ABD’nin ünlü operatör firmaları bu 5G konusunda kullanıcı bazlı test yayınları yapmaya hazır olduklarını duyurdu. İşin bundan sonra sadece

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak