2018’in En Çok Satılan Telefon Modelleri ve Özellikleri

2018’in En Çok Satılan Telefon Modelleri ve Özellikleri

Teknolojinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmesi ile beraber, bu konudaki tüm gelişmeler de farklı müşteriler tarafından yakın takibe alınmaktadır. Özellikle de en son çıkan telefon modellerine sahip olmak isteyen kişilerin, en iyisine ulaşma çabası gözle görülür bir şekilde artış göstermekte. Son moda olan telefonların markaları ve özellikleri de belirtilmiştir. 2018’in en çok satılan telefon modellerini de sizler için derledik.

Samsung Galaxy J7

5.2 milyon kişiye satılmış olan bu model, Samsung’un en iyilerinden olarak listede yer alan telefon modeli olarak görülmekte. ‘’Akıllı telefon’’ kategorisinde olan bu modelin özellikleri de her türlü ihtiyacı karşılayacak cinsten. 5.5 inç ekran boyutuna sahip olan modelin, 16 GB dahili depolama alanı bulunmakta. Aynı zamanda şarjı çok çabuk biten kişiler için de 3000 mAh kapasitesinde batarya yer almaktadır. 8 çekirdekli olan Samsung Galaxy J7 modeli, 720X 1280 (HD) Pixel ekran çözünürlüğüne sahip bir telefon olarak karşımıza çıkmaktadır. 171 gram ağırlığında olan modelin, görünüm açısından da oldukça şık olduğu söylenebilecektir.

IPhone 6

Telefon markaları içerisinde bir dünya devi olarak gösterilen İPhone’un 6 modeli aylardır beklenen modeller arasındaydı. Çıktığı zamandan bu güne kadar 5.6 milyon satışa ulaşmış olan bu modelin, görünüm açısından da oldukça güzel bulunduğu elde edilen bilgiler arasında yer almaktadır. 4.7 inç ekran boyutuna sahip olan bu modelin, 16 GB dahili depolama özelliği bulunmaktadır. 2 çekirdeğe sahip olan telefonun bayaryası da 1800 mAh olarak belirlenmiştir. Farklı renk seçenekleri ile de müşteriye sunulmuş olan bu modelin, 750X 1334 (HD+) Pixel ekran çözünürlüğüne sahip olduğu da görülebilmektedir.

IPhone 7

İPhone markasının 6 modelinden hemen sonra çıkardığı bir üst model de İPhone 7 olarak karşımıza çıkıyor. 5 farklı renk seçeneği ile müşterilere sunulan bu modelin, 4.7 inç ekran boyutunun olduğu görülebilmektedir. 32 GB dahili depolama özelliğine de sahip olduğu söylenmelidir. Batarya kapasitesi ise 1960 mAh olarak düzenlenmiştir. 4 çekirdeğe sahip olan bu modelin, 750X 1334 (HD+) Pixel ekran çözünürlüğünün olduğu test edilmiştir. İPhone modellerini beğenerek kullanan kişiler için sevilerek kullanılabilecek olan bir model olarak görülebileceği söylenebilir.

Samsung Galaxy S9

En çok sevilen telefon markalarına sahip olan Samsung’un yeni bir telefon modeli çıkaracağı ve modelin de Galaxy serisinden S9 olacağı çok erken duyurulmuştu. Model piyasaya sürüldükten sonra da oldukça satılan bir telefon olduğu görüldü. 2018 yılında sadece bu model 7.2 milyon kişi ile temas kurmuştur. Modelin özelliklerine bakıldığında, Samsung’un pek çok modeli gibi yüksek çözünürlükte olduğu görülmektedir. Galaxy S8 modelinden sonra, kamera açısından da en iyi telefon modeli olduğu yapılan kullanıcı yorumları arasında yer almaktadır. 8 MP arka kameraya sahip olan bu modelin, batarya açısından da yüksek olduğu görülebilir. 3000 mAh batarya kapasitesine sahip olması sayesinde, uzun süre telefon kullanımı sağlayan kişiler için tercih edilebilecek olan bir model olarak yer almaktadır. Ayrıca bu modelin 8 çekirdekli olduğu söylenebilecektir.

IPhone X

2018 yılında 12.7 milyon kişiye ulaşan bu modelin, en çok satan telefonlarda bir numara olduğu görülebilir. Özellikleri açısından pek çok kişiyi kendine hayran bırakan bu modelin, görünüm itibari ile de tercih edilen telefonlar arasında yer aldığı söylenebilecektir. 5.8 inç’lik ekran boyutuna sahip olan bir model olarak görülür. 64 GB dahili depolama alanına sahiptir. Bu modelin batarya kapasitesi ise; 2716 mAh olarak belirlenmiştir. 6 çekirdekli olan bu modelin, ekran çözünürlüğü ise 1125X 2436 (FHD+) Pixel olarak belirlenmiştir. Farklı renk seçeneklerini de müşterilerine sunan İPhone, 21 saat konuşma süresine sahip olan bu model sayesinde, kendi başarısına yeni bir başarı eklediğini düşünmektedir. Ülkemizde de satışı olan bir model olarak görülebilecektir.

 

Önceki Bilgisayar Virüsleri Nelerdir ? Nasıl Temizlenir ?
Sonraki Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 65 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Mobil

Snapchat Yakında Oyun Oynama Özelliğiyle Yenileniyor

Son zamanlarda yaptığı tasarım değişikliğiyle tepki çeken ve bu yüzden kullanıcı kaybeden Snapchat yeni bir atakla kullanıcı çekmeyi amaçlıyor. Gelen haberlere göre Snapchat bünyesine yeni bir oyun platformu eklemek için

Teknoloji

Android P Ne Sunuyor?

Teknoloji kullanıcıları için en büyük sıkıntılardan biri kullanıcı bilgilerinin sızma korkusudur. Bu nedenle insanlar artık gelişmelere şüphe içerisinde bakmakta. Google tam da bu şüpheleri gidereceğini düşündüğü bir ürünü piyasaya tanıttı.

Android

Huawei Y7 2018’in Türkiye Fiyatı ve Özellikleri

Huawei‘nin dikkatleri üzerine çeken, Huawei Y7 2018 adlı akıllı telefonu, uygun fiyatı ile telefon kullanıcılarını şaşırtıyor. Segmentinde örnek olarak gösterilen telefonlardan biri olan Huawei Y7 2018, Türkiye’deki telefon mağazalarında da

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak