Whatsapp’tan Devrimsel Özellik

Whatsapp’tan Devrimsel Özellik

Whatsapp, Android kullanıcıları için grup ayarları odaklı bir güncelleme yapan Whatsapp, İOS için daha fazla yenilik getirdi. İşte o yenilikler;

Yöneticiler, İOS için yeni gelen özellikler ile birlikte grubu daha etkili yönetebilecek. En çarpıcı yeni özellik ise, yalnız grup yöneticisi bir gruba mesaj atma özelliğine sahip olması. Bu ayarı Grup Bilgisi > Grup Ayarları > Sadece Yöneticiler olarak değiştirmeniz ile birlikte bu ayarı aktif edebilirsiniz. Bu ayarı aktif ettiğiniz taktirde grup üyeleri mesajları okuyabilir ve Yöneticiye Mesaj Gönder seçeneği ile yöneticilere mesaj atabilir.

Bu özellik çok üyeli Whatsapp gruplarında hızlı bir sohbet dönmektedir. Bu özellik yönetici tarafından yapılacak önemli bir duyuruyu diğer üyelerin mesaj atma özelliğini kapatarak duyurudan herkesin haberdar olabilmesini sağlıyacak. Ayrıca öğretmen-ebeveyn ve site yönetimi gibi grubu sadece duyurular için kullananların işine yaracak.

Whatsapp’ın diğer bir önemli yeniliği ise, yöneticilerin numarası değişen grup üyelerine bildirim ile kolayca ulaşabilmesi. Bu ayarı ise Ayarlar > Hesap > Telefon Numarası Değiştir ile ulaşabilirsiniz.

Whatsapp bu devrimi Whatsapp gruplarına ve grup yöneticilerine yönelik yaptı. Ancak bu özellikler zaten hali hazırda Telegram uygulamasında vardı. Ancak bu tür olaylar bütün uygulamalar arasında olabilir. Whatsapp, Telegram uygulamasından farklı olarak grup bilgisi, yazılanlardan geri kalmama ve kullanıcıları ayrıldıkları gruba tekrar tekrar eklenmesini engelleme gibi özelliklerde getirdiğini belirtmek gerekir.

 

Önceki Snapchat Yakında Oyun Oynama Özelliğiyle Yenileniyor
Sonraki Kodlama Eğitiminin Önemi

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Android

Bütçe Dostu Akıllı Telefon Meizu 6T Duyuruldu!

Bütçesi kısıtlı telefon kullanıcılarının yüzünü güldürecek bir haber geldi. Çinli telefon firması Meizu, bütçeye uygun telefonu Meizu 6T‘yi resmen duyurdu. Meizu 6T, modern tasarımı ve buna rağmen cebinizi zorlamayacak fiyatı

Android

Lenovo’nun Merakla Beklenen Modeli Z5 Büyük Hayal Kırıklığına Yarattı

Lenovo markasının aylardır merakla beklenen telefon modeli olan Z5 , kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Reklam tanıtımlarında hazırladığı görsellerin ve özellik bakımından söylediklerinin yanıltıcı reklam olduğu ortaya çıktı. Bu kadar büyük

Android

Xiaomi Redmi 6 Pro’nun Tasarım Detayları ve Özellikleri Belli Oldu

Geçtiğimiz günlerde teknik özellikleri TENAA tarafından ortaya çıkarılan Redmi 6 Pro‘nun tasarımına dair detaylar da belli oldu. Firmanın belirsizliğini koruyan 3 modelinden ikisinin, Redmi 6 ve Redmi A olduğu açıklanmıştı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak