Kodlama Eğitiminin Önemi

Kodlama Eğitiminin Önemi

Bilgisayar yazılımlarını yapmak için bir elektronik dile ihtiyaç vardır ve bu dile kodlama denir. Yeni yazılımlar üretmek, uygulamalar tasarlamak ve web sitesi oluşturmak gibi alanlarda kodlama eğitimi daha fazla dikkat çekmektedir.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte önem kazanan yazılım teknolojisi sayesinde pek çok Avrupa ülkesi eğitim müfredatlarına kodlama teknolojisi de eklemişlerdir.

Kodlama eğitimi yeni teknolojik gelişmelere ayak uydurmak aktif bir yapıya sahip olmak için daha da yaygınlaşmaktadır. Hatta tüm dünyadaki yeni sanayi devrimi olarak adlandırılan Endüstri 4.0’da kodlama yeteneği ve becerisi, iş ve istihdam konularında farklı kesimlere avantajlar sunmaktadır. Pek çok başarılı girişimcinin çok erken yaşlarda kodlama becerisi öğrenmiş olması da dikkat çekicidir.

Günümüzde çocuklara erken yaşta programlama ve kodlama eğitimi verildiğinde öncelikle analitik ve sistematik düşünme, problem çözme yeteneği kazanarak Türkçe ve matematik gibi alanlarda ve günlük yaşamdaki sorunları algılama ve çözme becerileri erken yaşta gelişecektir. Yaratıcılık, düşünme, karar verme ve uygulamanın tasarımla birleştiği kodlama sayesinde elde edilen kazanımlar oldukça dikkat çekicidir. Kodlama eğitiminin önemi ile gelişen eğitim fırsatları sayesinde hem gençler hem de yetişkinler de bu konuda kendilerini geliştirebilmektedir.

 

Önceki Whatsapp'tan Devrimsel Özellik
Sonraki Akıllı Telefonlarda Yer Açmak

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Yazılım

Bilgisayar Virüsleri Nelerdir ? Nasıl Temizlenir ?

Bilgisayarlarda her gün saatlerce vakit geçiriyoruz . Vakit geçirirken birçok siteye giriş yapıyoruz ve bu sitelerden güvenli olmayan bir sitede olduğumuzu hissettiğimizde virüs endişesiyle de karşı karşıya kalıyoruz. Bu  yazımızda bilgisayarınıza virüs

Yazılım

Windows 10 Hızlandırmak İçin 10 Teknik

Microsoft’un bu zamana kadar piyasaya sunduğu en hızlı en iyi şekilde optimize edilmiş işletim sistemi olarak Windows 10 ön plana çıkmaktadır. Her ne kadar hız için optimize edilen bir işletim

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak