Iphone X ile Gelen Yenilikler

Iphone X ile Gelen Yenilikler

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yerini almakta olan Apple çıkartmış olduğu yeni telefon modeli Iphone X şimdiye kadar çıkartılmış bütün Iphone modellerden daha üstün özelliklere sahip olacak. Firma telefon tasarımlarını yaparken farklı konuşmalar ve paylaşımlar içerisinde tek telefon üzerinden onlarca değişik tasarım modelleri söz konusu olabiliyor. Telefon hakkında son değişmelerin yapılması ve piyasaya sürülmesinden sonra tasarımı hakkında yapılmakta olan değişiklikler gündemden düşmüyor. Telefon devleri olan Iphone ve Samsung çıkartmış oldukları son telefonlarıyla adeta telefon modellerinde gelmiş geçmiş en büyük değişimleri gözetliyor. Iphone modellerin gizli kasa olması ve içerisinde yüzlerce farklı özellik barındırması kalitesinin ne kadar iyi olduğunu ortaya çıkartıyor. Gelin dillerden düşmeyen dizayn ve özelliklerini hep birlikte mercek altına alalım.

Şekillendirilmiş Yeni Telefon

Iphone, telefonları konusunda belirlemiş olduğu düzeni hep aynı model telefonlarında karşımıza çıkartıyor. Yine geleneği bozmayarak arka ve ön tamamen camdan tasarlanmıştır. Ama burada camın daha kuvvetli hale gelmesi için %50 değerinde artırılmış direnç özelliği barındırmaktadır. Aynı şekilde arkalarda bulunan parmak izlerinde azaltılması için 7 katmanlı tasarım modeliyle kullanıcıların karşısında. Çerçevesinde kullanılan çelik kasanın paslanmaz özelliği taşıyan Iphone X yeni bir element alaşımı kullanarak patenti üzerine almış bulunuyor. Telefon firmaların savaştıkları çerçevesiz ekran özelliğine de barındıran Iphone X,TruDepth ismine sahip olan ön kamera ve akıllı sensörlerin bulundukları bölüm haricinde uçtan uca sıfır ekranla donatılmış durumda.

Ön Kamera Özellikleri

Ekranda yer almakta olan çıkıntıda bulunan Kızılötesi, yakınlık sensörü, ortam ışığı algılayıcı, kulaklık hoparlörü ve 7 megapixel kamera eklentileri telefonun ne kadar işlevsel olduğunu bizlere tek bir çırpıda ortaya çıkarmaktadır.  Aynı zamanda Iphone X’de kullanılmakta olan Face ID özelliği de bu çentikle birlikte hayatımıza girmiş bulunuyor. Face ID, Iphone X ile yeni bir hal alarak kullanıcıların karşısına çıktı. Bu özelliği sayesinde geleneksel halde sürülen Touch ID özelliği de geride bırakılmış oldu. Telefonunuzun sistemini aktif hale getirmek için telefona bakmanız yeterli olacaktır. Sizleri otomatik olarak algılayan sistem sayesinde telefonunuzun görünürlüğü daha da güzel hale gelecektir.

Portre Mod’u Özellikleri

Telefonlarda bulunan portre modu son zamanların en popüler fotoğraf çekme özelliğini üzerinde taşıyor. Iphone telefon modellerinde sadece Iphone 7 Plus serisinde önümüze sunmuş olduğu portre mod’usadece arka kamerada işlev görecek şekilde fotoğraflara netlik kazandırıyordu. Iphone 10’ncu yaşına özel olarak çıkartmış olduğu yeni telefon serisinde ön kamerada da portre modu’nu bulundurtmaktadır. Yani istediğiniz yerde fotoğrafların tadını çıkartmak için selfiemod özelliği sayesinde portre çekimler yapabileceksiniz. Performans konusunda da adeta canavar gibi karşımıza çıkan Iphone X oyun kullanıcıları için bire bir model olarak piyasada yerini almaktadır. Sizlerde fotoğraflarınızın tadını çıkartmak ve oyunlarda istediğiniz performansları elde etmek isteyenlerdenseniz mutlaka Iphone modelin bu serisini kullanmanızı öneririz.

 

Önceki Honor 10 Genel Özellikleri
Sonraki Iphone X ile Samsung Galaxy S9 Plus Karşılaştırması

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 65 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Mobil

IOS 12 Nasıl Olacak?

IOS 12, merakla beklenen bir Apple sürümü. Bugünlerde internette en fazla aranan ‘IOS 12 Nasıl Olacak’ sorguları IOS 12’nin merakla beklendiğini gözler önüne seriyor. Eylül ayında tüm Apple kullanıcıları için

Teknoloji

Snapchat Yakında Oyun Oynama Özelliğiyle Yenileniyor

Son zamanlarda yaptığı tasarım değişikliğiyle tepki çeken ve bu yüzden kullanıcı kaybeden Snapchat yeni bir atakla kullanıcı çekmeyi amaçlıyor. Gelen haberlere göre Snapchat bünyesine yeni bir oyun platformu eklemek için

Mobil

Telefonda Silinen Resimleri Kurtarma

Telefonunuzun galerisini yanlışlıkla sildiniz ve geri kurtarmanın yollarını mı arıyorsunuz? Hepimizin akıllı telefonlarında sıklıkla yaşadığı sorunların başındadır. Bu sebeple telefonlarımızı sürekli yedeklemeyi unutmayalım! Yedekleme ve senkronize etme yöntemlerini ihmal etmediğimiz

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak