Uber Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Uber Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

ABD merkezli olan UBER ülkemizde faaliyet göstermesiyle birlikte isminden sıkça bahsettirdi Uygulama teknoloji çağına meyvelerinden biri olarak  kullanıcıların bulundukları yerden gitmeyi istedikleri yere onları ulaştıran bir ulaşım sistemidir. Uygulamayı cihazınıza indirdikten sonra özel araç, taksi veya isterseniz tekne bile sipariş edebiliyorsunuz. Bütün şoförleri tek bir çatı altında toplayan sistem sayesinde gitmek istediğiniz yeri uygulama üzerinde belirleyerek, araç ve şoför seçimi yapabiliyorsunuz. Uygulamanın en güzel yanı da gitmek istediğiniz yere ücretlendirmeyi kredi kartı üzerinde yapmanızdır. Yani sistem sayesinde kullanıcılar artık üzerlerinde nakit para taşımalarına gerek kalmıyor. Ülkemizde de faaliyet gösteren UBER ilerleyen zamanlarda daha özel seçenekleriyle birlikte karşımıza çıkacaktır.

UBER Nasıl Kullanılıyor?

UBER sistemini aktif olarak kullanabilmeniz için öncelikle Uber’in resmi internet sitesi olan uber.com sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor. Daha sonrasında sizlere sunulmakta olan üye ol seçeneklerinde üyelik işlemlerinizi gerçekleştirerek uygulamayı kullanıma hazır konuma getirebilirsiniz. Dilerseniz cep telefonu cihazlarınıza Android veya IPhone modellerinden bir tanesine de uygulamayı indirerek üye olabilirsiniz. Üye olma aşamasını tamamladıktan sonra da istemiş olduğunuz bölgeden başka bir yere gitmek için uygulamaya giriş yapıp şoför ve araç tipi modelini seçiyorsunuz. Uygun fiyata sizlere hizmet vermekte olan Uber sistemi konumunuza göre araç talep ettiğinizde, bir sürücü istemiş olduğunuz talepleri üstlenebiliyor. Uber sisteminde araç temin ettikten sonra isterseniz de gitmek istediğiniz konumu belirleyerek ne kadar ücrete mal olacağını kolaylıkla uygulama üzerinden öğrenebilirsiniz.

UBER Türkiye’de Büyük Yankı Uyandırdı

UBER sistemi ülkemizde faaliyete girmesiyle birlikte taksicilerin iş alımları daha da az seviyeye ulaştı. Yapılan bu tür çalışmaların insan hayatı için kolaylıklar sunarken bazı taksicileri de işlerinden olmaları durumunda belli şikayetlerde bulundular. Olayların hızlıca gelişmesi durumunda onlarca farklı bölgelerde yer alan UBER şoförlerine taksiciler veya kimliği belli olmayan kişiler tarafından saldırılar düzenlendi. Saldırılarda can kaybı olmasa da ağır yaralanmaların meydana getirebileceği şekilde hasarların oluştuğu görüntüleri de açıkça medya da yer almaktadır. Uber hakkında yapılan vergi ödemiyor, konusu emniyet genel müdürlüğü tarafından genelgeye alınarak işletmelerin ve yolcuların yaptıkları yolculuklarda her iki tarafa da ceza kesilmesi emri vermiştir. Her ne kadar Uber firması yasal kurallar çerçevesi içerisinde uygulamasını sürdürdüğünü ve vergilerin düzenli olarak ödediğini belirtse de mahkemenin açıklayacağı son karara göre faaliyet gösterip ya da göstermeyeceği konusu kesinleşecektir.

Uber Uygulamasını Nereden İndirebilirim?

Akıllı cihazlara sahip olan kişiler Android veya İOS işletim sistemlerini kullanmakta olan telefon modellerini kullanmaları gerekmektedir. Android kullanan kullanıcılar Google Play üzerinden Uber uygulamasını aratarak indirmeyi gerçekleştirebilir. İOS cihazlarını kullanan kullanıcılarda kendi uygulama marketleri olan Play Store’ye giriş yaparak uygulamayı cihazlarına indirebilirler. Uygulama indikten sonra üyelik işlemlerini tamamlayıp, UBER hizmetlerinden yararlanabilirler.

Önceki Kripto Para Piyasasının En Değerli Coinleri
Sonraki Google Akıllı Şehri, Alphabet İnşa Edecek

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

Google Akıllı Şehri, Alphabet İnşa Edecek

Google, Sidewalklabs ve Alphabet INC ortaklarıyla yapmış olduğu görüşmeler neticesinde akıllı şehri yapmayı planlıyor. The Wall Street Journal’ın yapmış oldukları haberlere göre Google firması yakın zamanda imza atacağı projelerde insan

Teknoloji

Amazon Echo İle Siri Deneyimini Yaşayın

Amazon, firması insanlara kurmuş olduğu e-ticaret internet sitesiyle tanınmış hale geldi. Büyük başarıları elde etmekte olan amazon firması ürünlere de aynı şekilde başarısını taşıyarak ilk e-kitap okuyucu teknolojisini tanıtmış oldu.

Teknoloji

4,5 G’den Sonra 5G Mi Geliyor?

İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasında yerini alırken, her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte yeni farklı özelliklere sahip olan internet alt yapılarıyla karşı karşıya geliyoruz. İnsanların oluşturmuş oldukları internet deneyimlerin giderek

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak