Kripto Para Piyasasının En Değerli Coinleri

Kripto Para Piyasasının En Değerli Coinleri

Kripto paralar son zamanların en büyük yükselişini yaşayarak binlerce farklı yatırımcının kendileri üzerinde hisse oranlarında yatırımlar yapmayı başarabilmiş durumdadır. Kripto paraların babası olarak bilinmekte olan Bitcoin tek bir dalgalanmayla birlikte alt dalında yer alan bütün piyasa değerlerinde artış ya da azalış gösterebilmektedir. Bitcoin merkezi konuma sahip olmamakla birlikte yapılmakta olan dijital ortamdaki para transferlerin daha güvenli ve hızlı şekilde yapılmasına olanak sağlıyor. Devletler tarafından desteklenmedikleri için dünya piyasasında resmi olarak kullanılmaları öngörü kuralları çerçevesinde yer almamaktadır. Transfer işlemlerin Blockhain teknolojisiyle birlikte yapılabildiği için sistem üzerine yapılan para transferlerin hepsi anlık olarak kayıt defterlerine işleniyor. Bununla birlikte market hacmi olarak en büyük değere sahip olan kripto paralar arasında yerini alıyor. Bitcoin satın almak için herhangi bir borsa verisine kayıt olmanız yeterli olacaktır.

Ethereum En Büyük İkinci Kripto Para

Ethereum kuruluş amaçlarından bir tanesi de yine aynı şekilde para transferlerin kolayca yapılabilmesi için yapılmıştır. Burada kullanılan sistemlerin farklılık göstermesi ve son zamanların en büyük ikinci kripto para haline gelmesiyle birlikte Rusya Devlet başkanı tarafından yapılan uygulamalara destek kararı çıkmıştır. Destek kararından sonra büyük bir artışla karşı karşıya gelen ethereum insanların bankalar arasında yapılan transferleri güvenli şekilde yapmalarına olanak sağlamaktadır. Ethereum blockhain teknolojisinden yararlanmakta olan kripto paralar arasında yerini alıyor. Aynı zamanda kripto para piyasasında ETHER olarak isimlendirmiş oldukları coin borsalar üzerinden satın alınabilmektedir.

Ripple Hakkında Genel Bilgi?

Ripple kripto para piyasasında en yüksek market hacmi arasında 3.cü sırada yer almaktadır. Piyasanın birincisi ve ikincisinden farklı olarak merkezi konuma sahip şekilde işlemlerini gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda ortaya koymuş olduğu yüksek teknolojik çalışmalarıyla birlikte ortalama 15 saniye içerisinde yüksek miktarda bulunan transfer işlemleri yapabilmektedir. Madencilik işlemlerinden uzak duran Ripple sadece firma tarafından elde edilen sistemler sayesinde ortaya çıkmaktadır. Dünyada aktif şekilde 50 den fazla banka Ripple’in alt yapısında transfer işlemlerini kullanmaktadır. Aynı zamanda Türkiye’de de Akbank’ın ilk Ripple sistemi kullanan bankalar arasında yerini almıştır. Ripple sisteminin asıl amacı yüksel fiyatlara neden olan transfer işlemlerini en aza indirmektedir.

Kripto Paralarda Kullanılan Cüzdanlar (Wallet)

Wallet (cüzdan) kripto para piyasasında  sahip  olduğunuz değerlerin saklanabilmesi için kullanılmaktadır. Her bir coin için ayrı olarak işlevler görmekte olan cüzdanlar kripto paraların resmi internet sitelerinde başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Kullanıcılar istedikleri zamanda kendilerine hizmet vermekte olan kripto para sitelerine giriş yaparak cüzdan başvurusunda bulunabilir. Cüzdan başvuruları masaüstü cüzdan ve mobil cüzdan olarak ikiye ayrılmaktadır. Tıpkı internet bankacılığı ve mobil bankacılığı işlemlerin yapıldığı gibi her iki platformda da ayrı hizmetler veren sistemleri yer alıyor. Burada istemiş olduğunuz kişiye cüzdanlar arası transfer işlemlerini kısa sürede gerçekleştirme izni sizlere verilmektedir. Aynı zamanda cüzdanlarınızda kripto paraları barındırabiliyorsunuz.

Önceki Iphone X ile Samsung Galaxy S9 Plus Karşılaştırması
Sonraki Uber Uygulaması Ne İşe Yarıyor?

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 65 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

İnternet

Hayatımıza Hoşgeldin 5G!

Mart 2016 ile Türkiye’de kullanıma başlanan 4.5G de artık rafa kalkıyor. ABD’nin ünlü operatör firmaları bu 5G konusunda kullanıcı bazlı test yayınları yapmaya hazır olduklarını duyurdu. İşin bundan sonra sadece

İnternet

G-Suite Drive Haritasında Son Gelişmeler

Teknoloji hizmetleri arasında en aktif ve verimliliği kat safhaya ulaşmış marka ürün temsilci kimliğini taşıyan, Google, Gmail hizmetlerinde kişiye birden fazla seçenek sunarak iş platformunda çalışma esnekliği kazandırıyor. G-Suite drive

İnternet

Google Hakkınızda Ne Biliyor?

Google ve diğer Google servislerinin sizin hakkınızda herşeyi kaydettiğini biliyormuydunuz? Evet yanlış duymadınız, Google’da yapmış olduğunuz günlük aramalardan tutun, Youtube aramalarınıza ve reklam tercihlerinize kadar tüm davranışsal bilgileriniz Google tarafından

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak