İphone’da Şarj Girişi Kapanıyor

İphone’da Şarj Girişi Kapanıyor

iPhone‘larda Lightning adındaki şarj girişi Apple’ın almaya hazırlandığı önemli kararla gelecek modellerde tarihe karışıyor. Henüz resmi olmayan bilgilere göre artık girişi olmayan iPhone‘lar gelecek.

Peki İphone’lar Nasıl Şarj Edilecek?

Ligthning şarj girişi yerine şarj ve data aktarımı özelliği sağlayacak alternatif bir port üzerine çalışma yaptığı söylenen ABD merkezli teknoloji devi Apple bu atılımıyla iPhone‘u fiziksel portlardan tamamen arındırmayı amaçlıyor. Aslında bunun 2017’den bu yana düşünüldüğü ancak kablosuz şarj istasyonu ile yaşanan problemlerden dolayı hedefin gerçekleştirilemediği söyleniyor.

Bundan sonra ise iPhone X ve üzeri modellerde Ligthning şarj ve data kablosu yerine USB Type-C veya daha farklı bir alternatif kullanılacağı ifade ediliyor.

Şirket, daha önce Lightning şarj ve data kablosundaki bağlantı yetersizliğinden dolayı MacBook modellerinde USB Type-C portuna geçiş yapmıştı.

 

Önceki En Güzel 5 Mobil Oyun
Sonraki Smart TV Nedir?

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Apple

Airpods 2 Kalitesine Kalite Katarak Geliyor

Cep yakan fiyatına rağmen kullanıcılardan yoğun ilgi gören Apple’ın kablosuz kulaklık modeli Airpods kullanıcıların şikayetlerini dikkate alarak düzelttiği iki özelliğiyle tekrar geliyor. Airpods 2 adıyla gelecek kablosuz kulaklık bünyesine hangi

Apple

Iphone X ile Samsung Galaxy S9 Plus Karşılaştırması

Samsung S serisinde yapmış olduğu değişiklikleriyle birlikte ilk defa çift kamera özelliği barındıran telefon modelini tanıtmış bulunuyor. Aynı zamanda Iphone X ‘de bulunmakta olan Full ekran özelliği de telefonlar arasında

Apple

Iphone X ile Gelen Yenilikler

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yerini almakta olan Apple çıkartmış olduğu yeni telefon modeli Iphone X şimdiye kadar çıkartılmış bütün Iphone modellerden daha üstün özelliklere sahip olacak. Firma telefon

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak