Google Haritalar Baştan Aşağı Yenilendi! Yeni Tasarım ve Özellikler

Google Haritalar Baştan Aşağı Yenilendi! Yeni Tasarım ve Özellikler

Google, I/O 2018 etkinliğinde, Google Haritalar için duyurduğu yenilikleri sonunda kullanıma geçirdi. Son gelen güncelleme ile Google Haritalar’a tasarım olarak baştan aşağı yenilenip birkaç yararlı özellik eklendi.

Google Haritalar Yenilikleri

Google Haritalar, eski sürümdeki keskin detayları; yenilenen, biraz daha yuvarlak görülen yazı tipi ve simgelere bırakmış durumda. Böylece tasarım olarak uygulama göze daha hoş gelip, tatlı bir görünüm sağlamış.

 

Google haritalar 

 

Yeni keşfedin sekmesinden, açık hava yemek mekânları, ucuz içecekler, ayaküstü atıştırma mekânları gibi bölgenizdeki belli kriterlere uygun mekânları keşfedebilirsiniz.

Google Haritalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Keşfet sekmesinin üstündeki devamını göster seçeneği ile ihtiyacınıza uygun mekânlar görüntüleyebilirsiniz. Yiyecek ve içecek, yapılacaklar, alışveriş, hizmetler kategorileri içinden örneğin spor salonlarına, alışveriş merkezlerine, otellere göz atabilirsiniz.

Ayrıca istediğiniz kriterlerde (giriş çıkış tarihi, fiyat aralığı, otel puanlaması) otel bulup birçok siteden fiyatları karşılaştırma, otelin olanaklarını inceleme (ücretsiz İnternet, havuz, klima…) imkânınız bulunuyor.

Google Haritalar Yerler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Haritalardaki keşfet sekmesini yukarı doğru kaydırarak belirlediğiniz bir bölge için “Gurmenin Tercihleri” listesine ulaşabilirsiniz.

Google Haritalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google tarafından hazırlanan liste, restoranın, ziyaret verileri ve puanlamasına göre her hafta güncellenip; en iyi restoranları listeliyor. “Tam listeyi göster” seçeneği ile restoranlar hakkında detaylara ulaşabilirsiniz. “Haritayı görüntüle” seçeneği ile restoranların haritadaki yerlerini görebilirsiniz. Ve Gurmenin Tercihleri listesini takip edip, dostlarınızla da paylaşabilirsiniz.

Google Haritalar

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Google Haritaların yeni özelliklerinden biri olan “eşleşmeler” ile de yiyecek-içecek mekânları ile ilgili size sorulan soruları yanıtlayıp tercihlerinizi kaydedebilirsiniz. Böylece sizin tercihlerinize göre bir mekânın ne kadar hoşunuza gidebileceğini görebilirsiniz.

Eşleşme kilidi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Baştan aşağı yenilenmiş, daha temiz ve sade görümlü çok daha kullanışlı hâle gelen, Google Haritaların son güncellemesi ile gelen bu yeniliklerden ve eklenen özlliklerden yararlanmak için Haritalar uygulamasını güncellemeyi unutmayın.

Android için Google Haritalar bağlantısı: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.maps&hl=tr

İOS için Google Haritalar bağlantısı: https://itunes.apple.com/tr/app/google-haritalar/id585027354?l=tr&mt=8

Önceki Smart TV Nedir?
Sonraki Vivo V9'un Gelişmiş Versiyonu Tanıtıldı!

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 65 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

İnternet

Hayatımıza Hoşgeldin 5G!

Mart 2016 ile Türkiye’de kullanıma başlanan 4.5G de artık rafa kalkıyor. ABD’nin ünlü operatör firmaları bu 5G konusunda kullanıcı bazlı test yayınları yapmaya hazır olduklarını duyurdu. İşin bundan sonra sadece

Teknoloji

Kripto Para Piyasasının En Değerli Coinleri

Kripto paralar son zamanların en büyük yükselişini yaşayarak binlerce farklı yatırımcının kendileri üzerinde hisse oranlarında yatırımlar yapmayı başarabilmiş durumdadır. Kripto paraların babası olarak bilinmekte olan Bitcoin tek bir dalgalanmayla birlikte

İnternet

G-Suite Drive Haritasında Son Gelişmeler

Teknoloji hizmetleri arasında en aktif ve verimliliği kat safhaya ulaşmış marka ürün temsilci kimliğini taşıyan, Google, Gmail hizmetlerinde kişiye birden fazla seçenek sunarak iş platformunda çalışma esnekliği kazandırıyor. G-Suite drive

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak