Galaxy S9 Hangi Yenilikleri Getirdi

Galaxy S9 Hangi Yenilikleri Getirdi

Samsung amiral gemisinde yapmış olduğu yeniliklerden sonra aileye bir yeni birey katarak milyonlarca kişinin beklentilerini karşılayacak bir telefon modelini üretmeyi başarabildi. Çıkış tarihlerinden bugüne kadar yapılan Samsung telefonlar Android işletim sistemini kapsayacak şekilde imalatları gerçekleştiriliyor. Bununla birlikte Note serilerinde ve S serilerinde yüksek işlevler yapabilecek telefonlara her sene bir yenisi daha ekleniyor. Amiral gemisi olan Samsung Galaxy S9’un Barselona’da düzenlenmekte olan Dünya Mobil Kongresi (MWC 2018) etkinliğinde piyasaya sürüldü. Daha önce amiral gemisin üzerinde yüksek özelliklere ve işlemciye sahip olan telefon modellerin bir üst modeli olan Samsung Galaxy S9 fiyat konusunda beklentilerin karşılanacağı bir artışla Türkiye piyasasına girmek üzere çalışmalar yapmış bulunuyor.

Android Telefonların En İyi Ünvanına Sahip

Samsung üretmiş olduğu amiral ve diğer telefon modellerin işlemlerini ülkelerin baz almış oldukları durumlara göre değişik sistemlerle karşımıza çıkıyor. Bu seferde Qualcomm serisinin en güçlü işletimlerinden olan yonga seti Snapdragon 845 ile duyurulmuştur. Eski sürüm sistemlerine göre daha büyük bir performans sunan yeni yonga seti Snapdragon 845 setini Amerika ve Çin ülkelerinde kullanıcıların kullanabilecekleri ölçeklerde üretimleri gerçekleştirilecek. Ülkemizde her zamanki olduğu gibi farklı sistemle piyasaya sürülen telefon modelleri Samsung’unExynos 9810 yonga setini kullanacaklar. Telefon yonga setinde bulunan Snapdragon 845 sürümünde Adreno 630 GPU sistemi kullanılırken, ülkemizde bizlere sunulacak olan Exynos 9810 sürümünde ise Mali G72MP18 GBPU değişmeleri yer alacaktır.

Samsung Ailesinin Yeni Kamerası

Telefonların üretim durumunda en çok kullanıcıları büyülemiş oldukları hız ve kamera bu sefer kendini S9 Sürümünde buldu. S9 Sürümün tanıtımında yapılan açıklamalarda telefon kamerası yeniden tasarlanarak gece fotoğraf çekimlerinde yaşanmakta olan bütün sorunlara çözüm bulabilecek özelliklere sahiptir açıklamasında bulundular.  Tek bir kamerayla harikalar yaratmak isteyen kullanıcıların mutlak tercihleri arasında yerini alan S9 Serisi çift diyafram özelliğini kullanarak ortamda bulunmakta olan renklerin canlılığını fotoğraflara daha net şekilde aktarabildiğini yapılan açıklamalar arasına eklemişlerdir.  S9 telefon modelinde bulunan diyafram boyutları biri F/1.5 olmak üzere diğeri ise f/2.4 diyafram aralıklarına sahip iki farklı sensör yer almaktadır.

Yeni Kamera İle Gözünüzü Alamayacağınız Emoji Özelliği

Samsung, yeni teknolojileri içerisinde kapsayabilecek telefon modelini ortaya çıkartırken yüzlerce farklı özelliğin tanıtılacağını şüphesiz ki bilinmekteydi. S9 model seçeneklerinde toplamda 4 farklı renk olmak üzere ülke durumlarına göre satış işlemleri yapılmaktadır. Asıl konumuz olan yeni emoji sistemi sayesinde kamera sisteminde kendi emoji yani avatarınızı yaratarak hareketlerinizi takip ettirebilecek işleve getirebilirsiniz. Daha önce İphone X ile karşımıza çıkan Animoji özelliği bu seferde S9 serisinde karşımıza çıkmış bulunuyor. Avatarlarınızı oluştururken baştan sona istemiş olduğunuz her türlü özeliği karakterinizin üzerine ekleyebiliyorsunuz. Gözlük, sakal, kıyafet ve saçınızı kendinize göre belirledikten sonra sizin hareketlerinizi takip edecek animasyonu hazırlayabilirsiniz.

Önceki Drone'ların Gelişim Süreçleri
Sonraki Honor 10 Genel Özellikleri

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Apple

Iphone X ile Gelen Yenilikler

Dünyanın en büyük teknoloji devleri arasında yerini almakta olan Apple çıkartmış olduğu yeni telefon modeli Iphone X şimdiye kadar çıkartılmış bütün Iphone modellerden daha üstün özelliklere sahip olacak. Firma telefon

Mobil

Mütevazi Fiyatı ile Rakipsiz Olması Beklenen Android Go’lu Alcatel 1 Sızdırıldı!

Alcatel‘in yeni akıllı telefonu Alcatel 1, teknoloji sitesi Helpix tarafından sızdırıldı. Cihaza dair teknik özellikleri ortaya koyan Helpix, Alcatel 1‘in şaşırtıcı fiyatına dair bilgileri de paylaştı. Oldukça mütevazi özelliklerle gelecek

Android

Xiaomi Mİ 8 Gümbür Gümbür Geldi

Kısa sürede iPhone ve Samsung’a alternatif olarak kullanıcıların dikkatini üzerine çeken Xiaomi yeni başarılara imza atmaya devam ediyor. Sadece 18 Günde 1 Milyondan Fazla Satış! 31 Mayıs’ta tanıtılıp 5 Haziran’da

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak