En Popüler Sosyal Medya Siteleri

En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri Türkiye’de ve Dünya’da online ortamda en fazla ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Sosyal medya günümüzün en önemli iletişim, paylaşım ve reklam aracı haline gelmekle birlikte neredeyse her evden en az bir kişinin sosyal medya sitelerinden birinde üyeliği var. Peki en popüler sosyal medya siteleri hangileri? Gelin hep birlikte ülkemizde ve dünyada popülerlik kazanmış sosyal medya sitelerini inceleyelim;

Facebook

Dünya üzerinde en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi olan Facebook kullanıcılarına resim, video, mekan ve durum gibi bilgileri paylaşma, sayfasındaki diğer kullanıcılarla mesajlaşma fırsatı sunuyor.

Twitter

Toplumun her kesiminden kullanıcıların ziyaret ettiği Twitter ise Facebook’tan sonra en fazla ziyaretçiye sahip sosyal medya sitesi. Kullanıcılar Twitter üzerinde resim, yazı ve video paylaşabilmektedir.

Instagram

Fotoğraf ve video paylaşım sitesi olan instagram özellikle ünlüler ve gençlerin ilgi odağı olan bir sosyal medya sitesidir.

Google+

Fotoğraf, yazı, video ve internet bağlantılarının paylaşıldığı Google+ her kesimden kullanıcıların ziyaret ettiği sosyal medya sitelerindendir.
En popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan diğer ağlar ise Linkedin, Pinterest, Reddit, Digg, Snapchat, Githup ve Tumbir’dir.

Sonraki Sosyal Medya Kullanırken Bunlara Dikkat

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

Teknoloji

4,5 G’den Sonra 5G Mi Geliyor?

İnternet hayatımızın olmazsa olmazları arasında yerini alırken, her geçen gün gelişen teknolojiyle birlikte yeni farklı özelliklere sahip olan internet alt yapılarıyla karşı karşıya geliyoruz. İnsanların oluşturmuş oldukları internet deneyimlerin giderek

İnternet

G-Suite Drive Haritasında Son Gelişmeler

Teknoloji hizmetleri arasında en aktif ve verimliliği kat safhaya ulaşmış marka ürün temsilci kimliğini taşıyan, Google, Gmail hizmetlerinde kişiye birden fazla seçenek sunarak iş platformunda çalışma esnekliği kazandırıyor. G-Suite drive

İnternet

Instagram, Ekran Görüntüsü Alanları Artık Bildirmeyecek

Gençler arasında büyük bir yayılma eğilimi gösteren sosyal medya platformlarından Instagram, hikâye özelliğinin alarm düğmesini kapatmaya karar verdi. Böylece artık hikâyeler, ekran görüntüsü alındığında herhangi bir uyarı ile kullanıcıları uyarmayacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak