Deep Web Nedir

Deep Web Nedir

İnternetin son derece gizemli arka sokaklarında hiç kimsenin bilmediği ya da çok az kişinin bildiği kurtların cirit attığı bir sanal mekan var. Bu mekanın adı Deep Web… Bu mekan buzdağının görünmeyen yüzüdür. Bildiğimiz internetten çok farklı bir alan olan Deep Web bir başka ifadeyle derin internet kişisel sunucuları kullanır ve toplum olarak herkesin kullanımına açık değildir. Özel ağlarla bağlanan ve arama motorlarında görünmeyen internet sitelerinde genellikle yasal olmayan ürünlerin alım satımı, yasal olmayan videoların gösterimi, ve yasal olmayan her türlü ilan derin internet ortamında yer alıyor.

Deep web nedir?

Arama Motorları Bu Siteleri Tanımıyor
Google arama motorundan banlanmak ya da arama motorlarında görünmemek kadar korkutucu bir şey yok. Ama burada işler farklı yürüyor. Deep Web ortamındaki hiçbir site arama motorlarında görünmez ve görünmek istemez. Çünkü yaptıkları işler son derece karanlıktır. Kiralık katillerin ilanları, silah satışları, yasal olmayan porno görüntüler, işkence görüntüleri, cin görüntüleri ve aklınıza gelebilecek her tür “kötü” şey orada.

Deep web sitelerine girmek için çok iyi bir hacker olmanız gerekiyor. Tor browserdan bağlantı sağlanan bu ortama kendi İP numaranızı bıraktığınız anda sistemden çıksanız bile İP numaranız bir başkası tarafından kullanılabilir. O kişi eğer bir kiralık katil ya da banka hesaplarını boşaltan bir hırsız ise işte o zaman sizin de başınız belaya girer. Bu ortamlarda yasa kural etik ahlak yoktur. İnternetin karanlık yüzü denmesinin sebebi de budur. 8 ayrı kattan oluşan Deep Web’in en alt katında internet yoktur. Elektrikle iletişim sağlanır. Çok sağlam ve girilemez bir yapı vardır. Korunması hayati önem taşıyan bilgilerin saklandığı alandır. Kendilerini Hacker olarak nitelendiren çok yetenekli hackerlar bile en fazla 4. Kata inebilirler. Daha alt katlara inmek için 4 milyon fırın ekmek yemiş olmanız gerekir.

Bu ortamda alış veriş ne ile sağlanıyor?
Bitcoin Global dijital para sistemi alış verişler için kullanılıyor. Transfer için 60 saniye yeterli. Transfer hiçbir kurum tarafından takip edilemiyor. Başını belaya sokmak istemeyenlerin mutlaka girmemesi gereken Deep Web hakkında verdiğimiz bilgilerin amacı sizi uyarmaktır. Heyecanınızı arttırmak ve sizi bu tehlikeli alana sevk etmek değildir.

Not: Önümüzde ki günlerde deep web ile ilgili çok detaylı bir rehber yayınlayacağız, sosyal medya hesaplarımız veya e-posta haber bültenimizden takip edebilirsiniz.

Önceki Google Hakkınızda Ne Biliyor?
Sonraki Samsung Galaxy J7 Prime 2'nin Fiyatı ve Özellikleri

Yazar Hakkında

Tufan Kürşat
Tufan Kürşat 66 içerik

Yazar Tufan Kürşat 1978 Lefkoşa doğumlu, 1997 yılından beridir web çalışmaları yapıyor ve sayısız projenin içinde yer aldı. Şu an ise web executive rolünde çalışmalarına devam etmektedir.

Bu yazarın bütün mesajlarını göster →

İlginizi Çekebilir

İnternet

En Popüler Sosyal Medya Siteleri

Sosyal medya siteleri Türkiye’de ve Dünya’da online ortamda en fazla ziyaretçi kitlesine sahip sitelerdir. Sosyal medya günümüzün en önemli iletişim, paylaşım ve reklam aracı haline gelmekle birlikte neredeyse her evden

İnternet

Hayatımıza Hoşgeldin 5G!

Mart 2016 ile Türkiye’de kullanıma başlanan 4.5G de artık rafa kalkıyor. ABD’nin ünlü operatör firmaları bu 5G konusunda kullanıcı bazlı test yayınları yapmaya hazır olduklarını duyurdu. İşin bundan sonra sadece

İnternet

Google Hakkınızda Ne Biliyor?

Google ve diğer Google servislerinin sizin hakkınızda herşeyi kaydettiğini biliyormuydunuz? Evet yanlış duymadınız, Google’da yapmış olduğunuz günlük aramalardan tutun, Youtube aramalarınıza ve reklam tercihlerinize kadar tüm davranışsal bilgileriniz Google tarafından

0 Yorum

Henüz Yorum Yok

İlk Yorumu Sen Yap Bu yazıya yorum yapın!

Cevap Bırak